Ceramika budowlana Porotherm — сechy szczegółowe

Czy wiedzą Państwo, że nasze — Państwa mieszkania powstają z wysokiej jakości pustaków ceramicznych — Porotherm. Dzięki temu budynek będzie miał mniejsze zapotrzebowanie na energię a to w sposób istotny wpłynie na koszty użytkowania mieszkań. Ściany wewnętrzne pomiędzy mieszkaniami oraz odgradzające mieszkania od klatek schodowych będą wykonane z pustaków o podwyższonej izolacji akustycznej — Porotherm AKU. Zastosowane materiały spełniają jednocześnie wymagania akustyczne jak i termiczne. Wybrana przez nas technologia gwarantuje, że w Państwa mieszkaniach będzie cieplutko, przytulnie i cicho.

Eksperci naszej firmy przez długi czas nie mogli dojść do porozumienia przy wyborze materiałów budowalnych. Chcieliśmy wziąć pod uwagę wszystkie niekorzystne czynniki, które materiał budowlany musi wytrzymać i jednocześnie zadbać o maksymalną naturalność i bezpieczeństwo użytkowników podczas jego eksploatacji. Pustaki ceramiczne Porotherm najlepiej spełniają wszystkie te zadania, które chcemy wcielić w życie przy budowie naszych domów.

  1. Efektywność energetyczna — niski współczynnik przewodności cieplnej. Porotherm jest 4 razy bardziej efektywny niż ściana z cegieł. Maksymalnie ciepły dom przy minimalnej grubości ścian!
  2. Naturalny mikroklimat. Ceramika jest ekologicznym, naturalnym materiałem, którego naturalną cechą jest paroprzepuszczalność, dzięki czemu ściany «oddychają».
  3. Właściwości izolacji termicznej. Wysoka inercja termiczna — ściany w systemie Pototherm bardzo powoli oddają nagromadzone ciepło.
  4. Wytrzymałość konstrukcji. Wysoka wytrzymałość: ściana utrzymuje wagę do 40 kg na jeden kołek rozporowy (telewizory plazmowe, szafki, umywalki).
  5. Izolacja akustyczna. Poziom izolacji akustycznej wynosi 47-56 dB. Porowata struktura zapewnia wysokie właściwości dźwiękoizolacyjne. Dźwięki pracującego komputera, lodówki, wody płynącej z kranu oraz rozmów są całowicie wyciszone.
  6. Porotherm jest materiałem niepalnym, który przy kontakcie z ogniem nie emituje substancji szkodliwych dla ludzkiego organizmu, co gwarantuje dodatkowe bezpieczeństwo w sytuacjach nadzwyczajnych.
Absorpcja wody Izolacja akustyczna Przewodność cieplna Wytrzymałość
Porotherm 15% 47-56 dB 0,21-0,23 W/m*K 15 MPa
Beton komórkowy 100% 40-50 dB 0,12 1,5-10
Suporeks 95% 35-43 dB 0,14 1,5-17
Cegła 40% 45-52 dB 0,9 5-30 MPa
Keramzytobeton 50% 38-47 dB 0,17 3,5-7,5

Sprzedaż zakończona!

Zapraszamy na stronę nowej inwestycji Osiedle Park Żerniki!